Paslanmaz Çelik Zincir Tipi Sınıflandırma

Hiperbolik ark "zincir" tasarımı yoluyla ortak bir iletim cihazı olarak paslanmaz çelik zincir, kayış tahrik, tanklar, pnömatik kompresörler, vb gibi belirgin avantajları vardır göreceli olarak büyük ve nispeten yavaş çalışan hızda kullanılan sürtünmeyi azaltmak , Ancak iletim hızı çok hızlı olamaz, çünkü kayış iletiminde esneklik zinciri.

Malzemeye göre sırala

1, gıda, kimya, ilaç, kauçuk, baskı, ipek ve diğer makinelerde yaygın olarak kullanılan asit, alkali, soğuk ve ısı, uzun ömrü ve diğer özellikleri ile kaliteli ürünler 1Cr18Ni9Ti veya SS304 paslanmaz çelik kullanımı ve çeşitli İthalat ve ihracat Destekleyen makineler, modern ekipmanların mükemmel ekipmanıdır.

304, 316 ve 316L gibi östenitik paslanmaz çelik zincir serileri ve asit, alkali ve -40 ° ~ 600 ° yüksek ve düşük sıcaklık olayları gibi mükemmel korozyon direncine sahip diğer malzemeler. Buna karşılık, 316L, manyetik, sert sıcaklık uyarlanabilirliği ve kimyasal dirence karşı daha iyi dirence sahiptir.

3, martensitik paslanmaz çelik zincir serisi, örneğin 2Cr13, vs, sadece uygun anti-korozyon kabiliyetine sahip değildir, aynı zamanda karbon çeliği mukavemetinin aynı karbon içeriğine sahiptir.

İşlev ve forma göre sırala

1

Bir dizi kısa perde hassas rulo zincir

2

B serisi kısa perde hassas rulo zincir

3

Bir dizi düz makaralı zincir

4

B serisi düz makaralı zincir

5

Artan dizi silindir zincirleri

6

Kısa etekli konveyör zincir aksesuarları

7

Çift adımlı tahrik zinciri

8

Çift katlı konveyör zinciri

9

Çift kat konveyör zincir aksesuarları

10

Dişli zincir

11

Plaka zinciri

12

İçi boş zincir