3 metre düşen uzun çelik halat kule vinç "aralığı" bırak yerleşim alanları

Ölümden kıl payı sakinleri, yakın sakinleri bu konuda korkmuş eksik A 3 metrelik çelik halat aniden düştü kule vinç pergel sitesinden sonu dalları, hakkında. İnşaat yetkilileri söyledi, neden dün, saptırma tarafından ne zaman kaza bölümü işçi kule vinç, işletmek için güvenlik önlemleri çıktı.

saat 17 ', "pop" ses, Yao Jia Ling hongling road, Wuchang district 5 sakinleri at 20 alt katta restoran sahibi Bay Liu ürküyor. Bu ip yaklaşık 3 metre uzakta bir ağacın restoran önünde uzun bir parçası çıkıyor ve yere düştü. Liu baktı ve kafasına testere inşaat site vinç patlaması yanında olacak. "Kulübenin altında kapıda olduğunu, yüksek sesli bir patlama duydum, ağaç dalları mola vurmak bu ipi görüyorum. Neyse ki, ciddi hasar yok kişiye veya sonuçları olacaktır. Şimdi korku hakkında düşünün. ”

Öğleden sonra gazetecilere olayı gördüm, ipi düşerek elinden alınan, ipi dallarda kare sonu hala görülebilir. Başınızın üzerine ip, görsel olarak en az 30 katlı "kaza" Vinçler için düşmek. Bay LAU'nun Restoran hongling toplum, 5 kat, birinci katın ve duvarlar sadece birkaç metre olay, geniş inşaat sahasında ayrılmış Çin Seddi şantiye duvarları içinde toplantı.

Olaydan sonra site canlı ve Bay LAU için 4000 Yuan kaybı için görüntülemek için güvenlik görevlileri geldi. Ama bu insanlar endişeli güvence değil. Birçok sakinleri ve işletmeler yoklamalı kimseyi korkutmaya dedi, Vinç işlemleri sık inşaat sitesinden sakinleri başları eğirme, geçiş yaptı görünüyor. Bölgesine yakın gözlenen gazetecilere de ev sahipliği yapıyor Vinçler ve "kaza" vinç binanın çok yakın görsel mesafe 40 metreden fazla artı uzun bir BOM uzunluğu, uzak bir dizi en iyi işleri karşısındaki 5 konut bina bum.

Dün, güvenliğinden sorumlu Bölüm Başkanı adlı inşa üç büyük duvar lavabo proje brüt işçi hatası, çelik halat saptırma kule vinç çalışır durumdayken dökülmeye dur kazalar nedeniyle dedi. Kule Vinç pergel inşaat kapsamı dışındadır olduğunda gazetecilere, bu resmi dediğinde, bina inşaat vinç genellikle sitede çok az yön-e doğru konut içinde. Kazadan sonra güvenlik önlemleri kadar çekildi.

Bir muhabir vinç çalışma yarıçapı makul olup olmadığını sorduğumda, soyadı başkanı doğrudan, sadece patron için tazminat LAU olduğu cevap vermiyor. İçerdekiler demek vinç güvenlik prosedürleri açıkça sağlanan için içinde: kule vinç işlemleri, şantiye sürüş ortamı, yollar, Havai enerji hatları, binalar ve durum kapsamlı bir anlayış olmalı.